Skontaktuj się: +48 781 362 385

Home » Najczęściej zadawane pytania:

Najczęściej zadawane pytania:

Czy możliwa jest sesja w innym mieście?

Oczywiście, odległość nie stanowi dla mnie przeszkody. Z przyjemnością wykonam sesję u Was w domu, lub Waszym ulubionym, wyjątkowym miejscu. Cena takiej sesji ustalana jest indywidualnie i zawiera koszty dojazdu i ewentualnie zakwaterowania.

Czy rodzice są obecni podczas sesji noworodkowej/dziecięcej?

Oczywiście że tak, podczas trwania całej sesji zdjęciowej macie swoje pociechy na oku, dzięki temu Wy jesteście spokojni o bezpieczeństwo swoich dzieci, a maluszek czując Waszą obecość nie jest zaniepokojony.

Gdzie i kiedy najlepiej wykonać sesję noworodkową?

Sesję noworodkową najlepiej zaplanować już pod koniec ciąży, po porodzie będziecie myśleli zupelnie o czymś innym niż sesja zdjęciowa. Sesję noworodkową najlepiej wykonać w pierwszych 2 tygodniach życia dziecka w środowisku, które dziecko już zna i czuje się bezpiecznie, czyli Waszym domu. Właśnie w tym okresie dziecko najczęściej śpi i nie przeszkadza mu zmiana ubranek czy póz. Podczas seji korzystam głównie ze światła dziennego lub ciągłego by nie ingerować za bardzo w otocznie maluszka, stąd sesja powinna odbyć się w jasnym pomieszczeniu. Również tła, które posiadam są  bezpieczne dla skóry maluszka.

Jak długo trwa sesja noworodkowa?

Taka sesja trwa zazwyczaj ok 1-2,5 h. Wszystko zależy jak często będziemy robili przerwy na karmienie, przewijanie. Staram się, by sesja była przyjemnością, bez presji czasu, dlatego najlepiej nie planujcie nic przed i po sesji.

Co przygotować na sesję noworodkową?

Oczywiście sama posiadam trochę rekwizytów tj. czapeczki, kosze, tła, ale jeśli macie przedmioty, które Waszym zdaniem nadają się do takiej sesji, to z przyjemnością je wykorzystam (kartony, kosze, koce lub ręczniki frotte o mocnych kolorach, mebelki dla lalek, stere wózki, fotele, opaski na głowę, kapelusze itp). Jeśli wraz z sesją noworodkową, skusicie się na sesję rodzinną to możecie przygotować łóżko z jasnym prześcieradłem lub narzutą.

Jak przygotować dziecko na sesję noworodkową?

Oczywiście takiego maluszka ciężko przygotować do sesji, ale możecie zadbać o to, żeby maluszek był najedzony i przewinięty. Jeśli zdecydujecie się na sesję noworodkową bez ubranka, to dobrze żeby maluszek był w samej pieluszce przykryty kocykiem, a w domu było cieplej niż zwykle.

Czy rodzice powinni być jakoś inaczej ubrani?

Najlepiej żebyście przygotowali sobie kilka ubrań w jasnych bądź ciemnych kolorach bez napisów czy rysunków, które rozpraszają uwagę na zdjęciu. Mamy mogą pozwolić sobie na odrobinę mocniejszy makijaż niż zwykle.

Jak długo muszę czekać na czapeczkę?

Każda czapeczka wykonana jest ręcznie i bardzo dokładnie. W zależności od liczby zamówień czas oczekiwania to 7-12 dni roboczych.

Czy mogę kupić sesję w prezencie?

Oczywiście, istnieje możliwość zakupienia vouchera w formie prezentu do sesji ciążowej/niemowlęcej/rodzinnej/portretowej. Taki voucher ważny jest rok od momentu zakupu.